MOJ ZIVOT OD RODJENJA DO KRAJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOJ ZIVOT OD RODJENJA DO KRAJA


 
PrijemTražiRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» NOVE SLIKE
Stricevi moji EmptyPet Jan 14, 2022 4:50 pm od Admin

» STARE SLIKE
Stricevi moji EmptyNed Avg 22, 2021 4:11 pm od Admin

» Unuke moje
Stricevi moji EmptyPon Maj 21, 2018 9:58 pm od Admin

»  Djeca moja Danijela i Sinisa
Stricevi moji EmptyPet Maj 18, 2018 10:15 pm od Zeko

» Moj zivot,rodjenje i odrastanje,
Stricevi moji EmptySub Maj 06, 2017 5:48 pm od Admin

» Moji Roditelji Branko i Bosiljka
Stricevi moji EmptyUto Mar 21, 2017 10:03 pm od Admin

» Mogucnost svakog registrovanog clana na FORUMU je:
Stricevi moji EmptyNed Mar 19, 2017 8:07 pm od Admin

» Moj stariji brat Miladin,..
Stricevi moji EmptyNed Mar 19, 2017 10:34 am od Admin

» Tetka Rista, mladja Sestra Brankova
Stricevi moji EmptySre Mar 08, 2017 11:04 pm od Admin


 

 Stricevi moji

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin



Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.02.2012

Stricevi moji Empty
PočaljiNaslov: Stricevi moji   Stricevi moji EmptySub Feb 11, 2012 4:43 pm

Novica,Damjan,Ilija i Milovan-Mijo.....

Stric Damjan ,nemam slike ni bilo kakve podatke,o nemu,osim da je pre drugod svetskog rata zivio u Somboru u Vojvodina,Srbija...Bio je ozenjen ,madjaricom ,imao je dvoje djece sina Miletu i cerku Nada?...nikada ih nisam sreo ni upoznao...Ovo sto znam to je iz price ,sa mojim strikom Ilijom...

Stric Novica ,po kolonizaciji ,nastanio se u selu Medja ,blizu Jase Tomic.Bio je ozenjen sa Djurdjom Pusara iz Kokorine.
Sa njom je porodio djecu...sinove:Ognjen,Danilo i Djordjo,cerke: Ljuba,Radojka i Milica-Mika..
Djurda je umrla 50-tih godina,a striko Novica se ponovo ozenio u Novembru 1964 godine i sa tom zenom je imao lepu curicu Dusanka...Video sam je pocetkom sedamdesetih godina proslog vijeka....
Striko Novica je Umro ,par mjeseci poslije Strika Ilije verovatno koncem 1978 god...

Sin Ognjen ,ozenjen sa Darinkom Pusara iz Gacka,sa nom je imao sina,Borivoja-Boro,Cerke Nada i Koviljka.Ognjen se vratio posle zenidbe u sarajevo i tu ziveo do sredine sezdesetih godina.Nije bio srecan u braku sa darom,razveo se negde 1962 ili 63 godine.Bio je ucesnik II svetskog rata.zaposlen je bio u preduzecu CREVAR u novom Sarajevu.Tu sam se i sreo sa njim 1958 godine...Kasnije ce raditi u gp.Vranica Sarajevo.Negde 1964 napusta Sarajevo i odlazi u Srbiju...zadnje godine proveo je u BGD,tu je i umro kada neznam...O njemu ce biti jos reci u mojim SJECANJIMA zasluzio je...

Sin Danilo ,ziveo je od davno na Novom Beogradu sa zenom Zorka?? i sa dva sina..Do gradjanskog rata u yugoslaviji 1991 god, bio sam sa njim u vezi cesto,posecivali se,ali od rata prekida se vaza medju nama,
Umro je 15 jula 2010 godine u Bgd.

Sin Djordjo,ozenjen je bio,imao je dve cerke.Bio sam 2 puta u poseti kod njega kuci...Tragicno je zavrsio zivot u saobracajnoj nesreci ,mislim oko 1976 godine,nekoliko meseci poslije tragicne smrti svoje cerke ,takodje u saobracajnoj nesreci...Bio sam na sahrani njegove cerke i sad mi je pred ocim njegov boli i krik za djetetom svojim..velika zalost ...

Cerka Ljuba ,udata imala je dva sina i zivela je isto u selu Medja.Udata za Kekic iz sela Ravni kod Fojnice. jedan joj je sin poginuo sa Radojkom vec sam rekao...Umrla je pocetkom devedesetih.

Cerka Radojka zivela je sa muzem u Medji kuca tik uz kucu Strika Novice.Imala je dva sina.Tragicno je okoncala svoj zivot u saobracajnoj nesreci.sa njom je poginuo jedan njen sin i sestric ,sin Ljubin.Bio sam na toj tragicnoj sahrani...

Cerka Milica - Mika udata za Babica iz Bilece,nisam je nikada sreo u zivotu mom...Video sam je na nekoj slici davno,,,,secanje mi je da je bila jako lepa...

Nada i Boro Ognjo-vi bice pomenuti u mojim sjecanjima jer mi je Ognjo -Ognjen mnogo valjao u mom zivotu..

Bicu zahvalan svima onima koji dopune podacima i fotografijama o mom dragom Striku Novici i njegovoj familiji ili mi dostave podatke i fotografije na moj mail i ja cu onda to postaviti ovde-unaprijed zahvalan sam
                                      mmladen@live.ca


Secam se strika Novice kada je dva puta dolazio kod nas u Objesenik..Bio bi oko 2 meseca,za to vreme bi nam mnoge stvari opravio ili nove napravio...Bio je izuzetan majstor....Secam se kad bi odlazio koliko sam suza pustio dok sam ga pratio u Fojnicu na autobus...Zadnji put bio je kod nas koncem Novembra 1964 god.na prvom nasen veselju ,na svadbi sestre Danice...Cesto puta sam ga posecivao u Medji,i uvek sam osecao veliko  obostrano zadovoljstvo....Zadnji put sam ga sreo i video na sahrani strika Ilije...Bio je dobro grohno i oslijepio,nije me video ,ali me poznao kada sam mu prisao i javio se sa zagrljajem voljenog strica...Rekao  mi je To si ti moj sine Mladene,umrije moj brat,trebao sam ja umesto njega stariji sam... meni su suze tekle kao reka...U bozijem miru pocivaj moj striko srest cemo se mi tamo jos...volim te i u srcu nosim...................................................





[center]Stric Ilija,po kolonizaciji se nastanio i ziveo u selu Sutjeska kod Zrenjanina ,ozenjen je bio sa Zorkom Tomic iz Jugovica
imali su djecu sinove:Mirko,Mijat,Milos i Tomislav - Toso,cerke: Draga,desa i Dara.
Bio mi je i ostao najmiliji stric,kod njega sam cesto provodio godisnji odmor,bilo ljeti ,bilo zimi...Prvi put sam dosao kod njega 1963 godine mesec Jun,Juli ,kada smo se vracali u bgd zatece nas jak potres u Skoplju...O mjemu i njegovoj djeci nice dosta reci u mom SJECANJU...
Striko Ilija prvi u redu sa subarom na glavi na svadbi moje sestre Njege u Sarajevo verovatno  u februaru 1967


Stricevi moji 2325234sHr7QKJW

Zadnji put sam bio kod strika Ilije sa mojom zenom Jadrankom i cerkicom Danijelom,sin je ostao kod babe u Sarajevo bio je mali...Secam se dosao sam sa kolima...oni su se iznenadili i obradovali...prvi put je video moju zenu i cerkicu,bio je prezadovoljan sa njima...voleo  je da se igra sa Danaijelom,uzme znacku iz mog revera i Danijeli vice ovo cu ja da nosim i kao hoce da je zabode sebi u lice,A Danijela u plac NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE deda to boli ovde stavi kao tajo...isli smo sa njim tada i do strika Novice...u Medju...Kada smo se vracali vice mi trebao si povesti i sina da ga deda vidi...Kazem mu docicemo opet dogodine i videces unuka...Njemu podje suza na oko ,i kaze...dodji ti moj mladene ,a mene tada nece biti...ja se rastuzim i kazem nemoj striko da to pricas ,ziveces ti dosta jos...on samo zavika dosta je bilo... i tako se i desilo .....
Striko ilija je u Objesenik dolazio svake godine sa strinom... U sarajevo dolazio je par puta...Zadnji put bio je pocetkom Septembra na svadbi bratu Miladinu.......Dragi striko srescemo se mi jos...pocivaj u Bozijem iru...u srcu te nosim i volim................................................................................................
Stric Milovan-Mijo ozenjen Milicom Sakotic od Bilece,imali su 4 dece ,sinovi Bozidar-Bozo,Dusan -Dusko,cerke Dusanka-Duja i Slobodanka Boba...On je kao decak pobegao u Sarajevo i radio preko 40 godina u bolnici Kosevo i ocnoj klinici na Kosevo..ozenjen je verovatno 1938 godine u sarajevu i moj otac Brano dolazi pjeske u sarajevo ,da bi uvelicao njihovu radost ...ova slika je uzeta iz albuma Bobinog ,koji je ostao iza njih.....
Stricevi moji 2325234sHr7QKJW
Prvi put sam vidio strika Mija,posle smrti moje mame Bosiljke u proljece 1955,zapamtio sam,pratio sam ga na Autobus do Nadanica i tu mi je kupio kais za gace,do tada sam ih vezao konopcicem
On je posebno volio i pazio brata Miladina i Miladin je stanovo kod njih sve do polaska u vojsku 1960 godine i ako smo mi doselili 1958 god..Mene nije bas voleo,zasto neznam,a ja sam uvijek bio pomalo ljut na njega sto me nije zaposlio kada smo doselili u Sarajevo...izgovor je bio da ne moze gledati bratica da vuce po bolnici i kupa mrtvace,mada je zaposlio Savu tetinu,Novku Ristinu, sestru Danicu,Tonku ,snahu tetinu....
tek cu mu uci u srce oko 1964 i bicu njegov miljenik ,do kraja njegovog zivota i sve sam mu oprostio tada...Strina Milica mi je bila najmilija Strina do kraja njenog zivota 2002 godine...O striku Miju i njegovoj familiji bice jos dosta reci u mom SJECANJU....


Stricevi moji 2325234sHr7QKJW
Striko Mijo se malazi ,levo od strika Ilije,on je u sesiru ,odmah do mene...
Striko Mijo i strina Milica na vjencanju u sarajevo 1938 godine i moj otac Branko kao djever

Stricevi moji 2325011FdJPK2Z6
Stric Milovan je mene zavolio iz srca tek negde posle 1964 godine ,kada sam postao neko i nesto....zaposlio sam mu sina Duska,uticao mnogo da zavrsi tehnicku skolu, te da samnom zavrsi i fakultet... Kada je dusko zavrsio tehnicku striko kaze meni obecao si mi da ces Duska zaposliti...rekao sam i izvrsavam....sutra dan Dusko je poceo da radi u mom bivsem preduzecu i tu je radio do pocetka rata u BiH...i ja sam volio Strika i Strinu...Strina je bila najplemenitija zena u nasoj porodici...svakome je ona valjala...
Pocivajte u Bozijem miru srescemo se mi jos...u srcu ste mom............................................................................................
Nazad na vrh Ići dole
https://mladenmanojlovic.forumsr.net
 
Stricevi moji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ujaci moji
» Moji Roditelji Branko i Bosiljka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MOJ ZIVOT OD RODJENJA DO KRAJA :: MOJA FAMILIJA-
Skoči na: